Biblioteka WOŹNICE

Klub Motyli Książkowych

KLUB MOTYLI KSIĄŻKOWYCH

IMG_1597.jpg

Dnia 13.02.2015 roku o godzinie 8:40 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej odbyło się spotkanie „Klubu Motyli Książkowych”. Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie klasy I z wychowawczynią, Panią Barbarą Dębowską.

Po przywitaniu klubowiczów bibliotekarka zaprosiła uczniów klasy I do wysłuchania fragmentu opowiadania  z książki „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem” pt. „Zima” którego głośne czytanie przygotował Gracjan Sękulski z klasy V.IMG_1594.jpg

Po prezentacji utworu odbyła się krótka rozmowa na temat poruszony w książce. Dzieci opowiadały z czym kojarzy im się zima.

Następnie wykonywali prace plastyczne palcami przy użyciu pasty do zębów, przedstawiające ich zimowe skojarzenia. Wszystkie powstałe prace można oglądać w bibliotece.

Nastąpiło także losowanie spośród chętnych uczniów tego, który przygotuje głośne czytanie na kolejne, marcowe spotkanie.  Pani Barbara wylosowała

Bibliotekarka zaprosiła także dzieci do wzięcia udziału w lutowym konkursie plastycznym na „Walentynkę” i objaśniła jego zasady.

Uczniowie wypożyczali także książki.

Na zakończenie spotkania bibliotekarka rozdała wszystkim cukierki.

W spotkaniu udział wzięło łącznie 7 osób.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice.